Kapat
SETA - Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı

SETA - Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı

Koronavirüs | Covid-19 Dosyaları

Küresel bir tehdit oluşturan yeni tip Koronavirüs
(COVID-19) ile mücadele sürecini inceleyen SETA çalışmaları.

COVID-19 Ana Sayfaya Git
SETA Sitesine Git

ÖncekiSonraki
COVID-19 Sonrası Avrupa Birliği | Siyasi, Ekonomik, Toplumsal Yansımalar

COVID-19 Sonrası Avrupa Birliği | Siyasi, Ekonomik, Toplumsal Yansımalar

16 Mayıs 2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve 300 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan Covid-19 virüsü, AB’yi de oldukça olumsuz etkilemiştir. Virüsün ilk görüldüğü anlarda AB ülkeleri arasında beklenen dayanışma ve iş birliği görülmese de AB kurumları, virüs sonrası beklenen resesyona ve ekonomik krize dair çeşitli adımlar atmayı başarmışlardır. Virüs sonrası Avrupa özelinde yaşanan gelişmeler, AB kurumlarının krizden güçlenerek mi yoksa zayıflayarak mı çıkacağına dair çok çeşitli tartışmaların yürütülmesine sebep olmuştur. Tüm bu tartışmalar kuzey-güney ayrışmasının yeniden gözle görülür hale geldiği ve ekonomik kurtarma paketleriyle ilgili tartışmaların devam ettiği AB’nin geleceğine dair kamuoyunda çeşitli soru işaretlerine sebep olmuştur.

Web Panel: COVID-19 Sonrası Avrupa Birliği | Siyasi, Ekonomik, Toplumsal Yansımalar

“Virüsün AB’nin siyasi, ekonomik, toplumsal açıdan etkileri nasıl olacak?” sorusuna cevap arayacağımız “Covid-19 Sonrası Avrupa Birliği: Siyasi, Ekonomik, Toplumsal Yansımalar” başlıklı panelimiz 20 Mayıs Çarşamba günü saat 22:00’da gerçekleştirilecektir. SETA Brüksel Koordinatörü ve Avrupa Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan web panele, T.C. Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Altınbaş Üniversitesi Rektörü ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Çağrı Erhan, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Dekanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Kireççi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın konuşmacı olarak katılacaktır.

Tarih : 20/05/2020 CUMA
Türkiye Saati : 22:00 : 23:30
Moderatör : Enes Bayraklı, SETA
Konuşmacılar : Mehmet Kemal Bozay, T.C. Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi
Çağrı Erhan, Altınbaş Üniversitesi
Mehmet Akif Kireççi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
Hasan Basri Yalçın, İstanbul Ticaret Üniversitesi

Youtube, Facebook, Periscope, Instagram gibi platformlarda online izleyebileceğiniz panelimize siz değerli katılımcılarımızı bekleriz.